Na luzie - Bus, kolejka, riksza – czym poruszać się po Łebie

Bus, kolejka, riksza – czym poruszać się po Łebie

Na wakacje nad morzem ruszamy różnymi środkami lokomocji – pociągiem, busami, czasem samolotem... Rodziny z dziećmi najchętniej wybierają jednak samochód. Warto jednak zastanowić się dobrze, jak będziemy się przemieszczać po samym miejscu przeznaczenia. Nadmorskie kurorty nierzadko szykują dla odwiedzających atrakcyjne propozycje. Tak jest między innymi w Łebie.

Tradycyjne środki lokomocji


Z uwagi na znaczną liczbę turystów odwiedzających to miasto w miesiącach letnich warto rozważyć wysłanie naszego auta na urlop. Przedostanie się przez centrum w upalne dni stanie się ciągnącą się w nieskończoność mordęgą. W wiele miejsc uda nam się oczywiście dojść piechotą – spokojne spacery z pewnością wpłyną doskonale na nasze zdrowie i kondycję fizyczną.

Własne nogi mogą się czasami okazać niewystarczające. Do wszystkich okolicznych miejscowości, które mogą okazać się turystycznie interesujące – Stilo, Nowęciny, Rąbka i wiele innych – szybko i za niewielką cenę dowiozą nas lokalne busy. Preferujący bardziej aktywne przemieszczanie się mogą w jednej z licznych wypożyczalni wynająć skuter bądź rower.

Riksza i kolejka

Ulice Łeby przemierzają także bardziej oryginalne środki transportu. Do takich należą choćby ryksze, zdobywające sobie coraz większą popularność ze względu na komfort jazdy i swój ekologiczny charakter – napędzane siłą ludzkich mięśni, nie produkują spalin. Rykszarzy spotkać można na głównych ulicach miasta. Turyści często decydują się także na przejażdżki miejską kolejką, która spacerowym tempem wozi chętnych łebskimi ulicami aż do położonej 2,5 km od Łeby Rąbki.

 

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.