Atrakcje - zwiedzanie

„Motylem jestem...” - Muzeum Motyli w Łebie

Kojarzony ze zwiewnością, efemerycznością, lekkością, feerią barw motyl fascynował ludzkość od zawsze. Trudno znaleźć stworzenie bardziej związane z latem – typowy wakacyjny polski obrazek to bujna łąka w pełnej fazie rozkwitu, a wśród rumianków, krwawników i wysokich traw trzepoczące swoimi delikatnymi skrzydełkami motylki. Podczas nadmorskiego urlopu możemy się tym stworzeniom przyjrzeć bliżej – w Muzeum Motyli w Łebie.

Świat staje na głowie – Dom Do Góry Nogami w Łebie

Współczesna architektura bywa zdumiewająca. W poszukiwaniu jak najbardziej funkcjonalnych rozwiązań inżynierowie proponują nam często bryły nie z tej ziemi. Nic dziwnego, że świat powoli staje na głowie... W Łebie, przy ulicy św. Jakuba, jest to jednak zupełnie zamierzone działanie. W swoje nie tak znowu skromne progi zaprasza Dom Do Góry Nogami.

Podróże w czasie – Jurajski Park Dinozaurów w Łebie

Od czasów premiery kultowego już filmu Stevena Spielberga „Jurassic Park” zainteresowanie dinozaurami nie spada, szczególnie wśród najmłodszych. Ogromne gady, które kilkadziesiąt tysięcy lat temu stąpały po powierzchni kuli ziemskiej, rozpalają wyobraźnię dzieciaków i sprawiają, że ich największym marzeniem jest zobaczyć je na własne oczy. Wszystko da się zrobić. Wystarczy odwiedzić Łeba Park – Jurajski Park Dinozaurów.

Słowiński Park Narodowy

 Słowiński Park Narodowy,  położony w środkowej części wybrzeża, należy do najpiękniejszych w Europie, został wpisany na listę UNESCO. owstał 1 stycznia 1969 roku w celu chronienia przymorskich jezior,  a także torfowisk, łąk i bagien, jak również ruchomych wydm.

 

Na luzie

Co wziąć na urlop?

Co spakować? o czym pamiętać, tak aby niczego nie zapomnieć?
Ubrania, kosmetyki, aparat, scyzoryki wiele innych rzeczy...
 

Przygotowaliśmy fajną checklistę [wydrukuj] - ułatwi Ci pakowanie przed wyjazdem

Bałtyckie wędkowanie

Łowienie ryb nad Bałtykiem w pierwszym odruchu kojarzy się z odważnymi rybakami, którzy swoimi kutrami wyruszają wprost w wzburzone fale. Nie jest to co prawda wyobrażenie błędne, ale znacznie ogranicza ono zakres tematu i wyrzuca poza niego wędkarstwo

Wodne atrakcje Bałtyku

Bałtyk często ma w naszych oczach opinię morza zimnego i nieprzystępnego. Ci, którzy jednak uparcie odwiedzają polskie wybrzeże każdego lata, muszą mieć ku temu swoje powody. Okazuje się, że wystarczy odrobina chęci, a wody Morza Bałtyckiego zamieniają się w gorące i pełne niecodziennych atrakcji...

(Nie)dzikie plaże...

Morza szum, ptaków śpiew, dzika plaża pośród drzew... Takich krajobrazów nad Bałtykiem pozostało już niewiele. Okazuje się jednak, że nawet te już uładzone, cywilizowane plaże mogą być idealnym tłem dla wakacyjnych przygód. Wystarczy odrobina zachodu, by znaleźć piaszczysty raj wręcz stworzony dla nas!

Bus, kolejka, riksza – czym poruszać się po Łebie

Na wakacje nad morzem ruszamy różnymi środkami lokomocji – pociągiem, busami, czasem samolotem... Rodziny z dziećmi najchętniej wybierają jednak samochód. Warto jednak zastanowić się dobrze, jak będziemy się przemieszczać po samym miejscu przeznaczenia. Nadmorskie kurorty nierzadko szykują dla odwiedzających atrakcyjne propozycje. Tak jest między innymi w Łebie.

Łebskie piwo dla łebskich urlopowiczów

Smakosze piwa przy wyborze idealnego miejsca urlopowego często kierują się właśnie kryterium browarniczym. Czy to znaczy, że powinni odwiedzać tylko irlandzkie, belgijskie czy czeskie zagłębia piwne? W żadnym wypadku! Wyborne wyroby lokalnego browaru można od jakiegoś czasu popijać także nad polskim morzem – w Łebie.

Żarnowieckie zabytki i legendy

Jeśli już jesteście w Dębkach warto odwiedzić także pobliski Żarnowiec. To miasteczko, które ma swoją ciekawą, wielowiekową historię. Jak się okazuje, możliwe jest też to, że wciąż ciąży na nim klątwa... Całą historię i zwiedzanie należy zacząć od klasztoru

Aktualności

Co wziąć na urlop?

Co spakować? o czym pamiętać, tak aby niczego nie zapomnieć?
Ubrania, kosmetyki, aparat, scyzoryki wiele innych rzeczy...
 

Przygotowaliśmy fajną checklistę [wydrukuj] - ułatwi Ci pakowanie przed wyjazdem

Imprezy w 'Kontener Dębki'

Orzeźwiające drinki w czasie upałów, imprezy do białego rana, koncerty, karaoke i szantowe wieczory!

W Dębkach - czyli obok Karwi i Jastrzębiej Góry, na najpiękniejszej polskiej plaży...
 

Co zjemy nad Bałtykiem?

Nieodłącznym elementem pobytu nad morzem jest skosztowanie słynnej „rybki”.

Na forach internetowych i w tzw. poczcie pantoflowej krążą opowieści gdzie ryba jest najlepsza, a gdzie się jej wystrzegać aby nie nabawić się problemów żołądkowych.

Plaża nudystów w Dębkach

Opalanie bez ciuszków to rodzaj wypoczynku, który wciąż budzi u nas spore emocje.
Plaże dla naturystów mają się jednak całkiem dobrze, także nad polskim morzem. Jedną z nich jest plaża w pobliżu Dębek, jedna z najpiękniejszych na naszym wybrzeżu. 

Słowiński Park Narodowy

 Słowiński Park Narodowy,  położony w środkowej części wybrzeża, należy do najpiękniejszych w Europie, został wpisany na listę UNESCO. owstał 1 stycznia 1969 roku w celu chronienia przymorskich jezior,  a także torfowisk, łąk i bagien, jak również ruchomych wydm.

 

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.